تبلیغات
دبیرستان تیزهوشان شهید دستغیب 2 شیراز - کشنده ترین حیوانات

به وبلاگ ما خوش آمدید

بازدیدهای امروز:
بازدیدهای دیروز:
كل بازدیدها:
كل مطالب:
آیا تا بحال با خود فکر کردید که کشنده ترین حیوانات جهان چه هستند؟

قورباغه سمی طلایی:

در کلمبیا یافت می شود. این قورباغه 1.5 اینچی کوچک ، سمی ترین موجود زنده شناخته شده است.سم آن روی پوستش قرار دارد و هر چیزی که آن را بخورد، فوراً از پا درمیآید. هر کدام از این قورباغه یک میلیگرم سم روی پوست خود دارد که برای کشتن 10000 موش و یا 10 تا20 انسان کافیست.


زنبق مرگ:

برگ های آن ممکن است با پیاز وحشی اشتباه گرفته شود.در آمریکای شمالی و سیبری یافت میشود و برای انسان و حیوانات خطرناک است.اثر سم آن با سوزش لب ها شروع میشود و کاهش ضربان قلب ودمای بدن ،کما و پس از آن مرگ را به همراه دارد.


 دیوکسین :

به کشنده ترین ماده ساخت بشر معروف است.از سیانید 60000 برابر کشنده تر است.یک دز 50 میلیگرمی آن برای از پا در آوردن انسان کافیست.این مقدار یک هزارم یک قرص است.


عقرب مرگ خرامان:

در مناطق گرم شمال آفریقا و خاور میانه یافت میشود. با یک نیش دم خود میتواند یک انسان را از پا در آورد.


قارچ کلاه مرگ:

قارچ کلاه مرگ یا قارچ فنجان مرگ یکی از کشنده ترین قارچ هاست ، 30 گرم از آن برای کشتن انسان کافیست.سم آن موجب زردی ، مرگ کاذب و سرگیجه می شود. معمولاً درمان آن تعویض کلیه است.


مار تایپه ای:

این خزنده مهلک آسیایی 50 برابر از مار کبرا کشنده تر است.ذره ای به اندازه یک بلور کوچک نمک از سم این مار برای از پا در آوردن انسان کافیست.

کاپساسین :

 

ماده شیمیایی که موجب تندی فلفل میشود. در ضعیف ترین شکل خود اگر خورده شود انسان را از پا در می آورد.در برخورد با پوست انسان ، سوختگی و تاول را موجب میشود.


عنکبوت سرگردان برزیلی:

این عنکبوت تقریباً هر سال 5 نفر را در سراسر دنیا میکشد.سم آن درد شدید، تعرق بسیار و از دست دادن هشیاری را به همراه دارد.این عنکبوت بیشتر بین خوشه های موز یافت میشود.


عنکبوت بیوه سیاه

با خال های قرمز زیر شکم خود به راحتی قابل شناسایی است.این عنکبوت بزرگ در سراسر دنیا به خصوص در نقاط گرمسیر و کشاورزی یافت می شود و مسمومیت ناشی از سم آن ،15 برابر از سم مار زنگی خطرناک تر است.

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 16 اسفند 1388 و ساعت 09:50 ب.ظ [+] | نظرات ()
شما می توانید با عضویت در خبرنامه جدیدترین اخبار مدرسه را دریافت کنید.
برای این کار ابتدا نام و سپس ایمیل خود را وارد کنید.
با تشکر

Powered by Amir