تبلیغات
دبیرستان تیزهوشان شهید دستغیب 2 شیراز - کمک گرفتن از روباتها در بازتوانی حرکات بازو

به وبلاگ ما خوش آمدید

بازدیدهای امروز:
بازدیدهای دیروز:
كل بازدیدها:
كل مطالب:
http://www.up.web5.ir/uploads/1313937987.png
کمک گرفتن از روباتها در بازتوانی حرکات بازو
تحقیقات جدید نشان می دهد درمانهای شدید با استفاده از یک روبات به افرادی که سالها پیش در اثر سکته توان حرکت بخشی از دست خود را از دست داده اند کمک می کند تا حرکات بازوی خود را بهبود بخشند.
کمک گرفتن از روباتها در بازتوانی حرکات بازو
تحقیقات جدید نشان می دهد درمانهای شدید با استفاده از یک روبات به افرادی که سالها پیش در اثر سکته توان حرکت بخشی از دست خود را از دست داده اند کمک می کند تا حرکات بازوی خود را بهبود بخشند.

به گزارش خبرگزاری مهر، محققان دانشگاه براون برای انجام این درمان سه ماهه از روباتی استفاده کردند که به گفته آنها می تواند کیفیت زندگی بسیاری از این افراد را بهبود بخشد. متخصصان ایستهای قلبی یا مغزی اعلام کردند این پیشرفت بسیار هیجان انگیز است اما روباتهای استفاده شده در این روش در مراحل ابتدایی به سر برده و نیازمند تکمیل هستند.

سکته می تواند منجر به ناتوانی های حرکتی طولانی مدتی شود که شامل محدودیت در حرکت و ضعف در ماهیچه های فوقانی خواهد بود. آغاز درمان فشرده یا متمرکز که بلافاصله پس از وقوع سکته آغاز خواهد شد شیوه ای پیشنهاد شده است که می تواند میزان احیای توانایی های ماهیچه های بدن را به حداکثر برساند.

با این حال فراهم آوردن فیزیوتراپهایی که باید برای هر بیمار حداقل یک ساعت در روز زمان صرف کنند، میزان تقاضا را برای این تخصص به شدت افزایش می دهد. یکی از راه حلهای ممکن استفاده از دستگاه هایی است که به بیماران در باز تولید حرکات مورد نیاز بدن کمک خواهند کرد.

دانشمندان به این منظور از دستگاهی به نام MIT-Manus استفاده کردند که ویژه تمرین دادن ماهیچه های فوقانی بازو ساخته شده است. با استفاده از این دستگاه بیمار پشت میزی قرار گرفته و بازوی خود را بر روی دستگاه قرار می دهد سپس به آنها یاد داده شد تا حرکات مختلفی را با دست خود انجام دهند. روبات حرکات مورد نظر بیمار را با استفاده از حسگرهایش درک کرده و آنها را بهبود می بخشد.

بر اساس گزارش بی بی سی، نتایج این آزمایشها نشان داد حرکت بازو در افرادی که از این سیستم بازتوانی روباتیک استفاده کرده بودند نسبت به افردی که برای بازتوانی تحت شیوه های درمانی ساده قرار داشتند در انجام فعالیتهایی مانند استفاده از کارد و چنگال، باز کردن در بطری ها و یا بستن بند کفش بهبود چشمگیری پیدا کرده است.

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 1 اردیبهشت 1389 و ساعت 06:34 ب.ظ [+] | نظرات ()
شما می توانید با عضویت در خبرنامه جدیدترین اخبار مدرسه را دریافت کنید.
برای این کار ابتدا نام و سپس ایمیل خود را وارد کنید.
با تشکر

Powered by Amir